Biståndshandläggare

Om du vill ansöka om insatser enligt socialtjänstlagen eller LSS kan du kontakta kommunens biståndshandläggare.

Handläggarna har telefontid måndag-fredag 8:30-9:30.


Senast uppdaterad: 2019-12-03
Sidansvarig: Maria Eriksson
Kontakt

Socialförvaltningen
Reception
Telefon: 0241-152 15

Enhetschef
Malin Petersen
Telefon: 0241-152 95
E-post: malin.petersen@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 1-10
Lena-Karin Bodin
Telefon: 0241-151 39
E-post: lena-karin.bodin@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 11-20
Elisabeth Johansson
Telefon: 0241-152 84
E-post: elisabeth.a.johansson@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 21-31
Maria Kalliokoski
Telefon: 0241-153 95
E-post: maria.kalliokoski@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri personer födda dag 1-15
Jessica Nyman
Telefon: 0241-151 38
E-post: jessica.nyman@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri personer födda dag 16-31
Tanja Bertilsson
Telefon: 0241-151 30
E-post: tanja.bertilsson@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri, konsult med begränsad telefon- och kontorstid
Anna Enocson
Telefon: 0241-155 09 alt reception 0241-152 15
E-post: anna.enocson@gagnef.se