Biståndshandläggare

Om du vill ansöka om insatser enligt socialtjänstlagen eller LSS kan du kontakta kommunens biståndshandläggare.

Handläggarna har telefontid måndag-fredag 8:30-9:30.


Senast uppdaterad: 2021-04-12
Sidansvarig: Maria Eriksson
Kontakt

Socialförvaltningen
Reception
Telefon: 0241-152 15

Arbetsledare
Tanja Bertilsson
Telefon: 0241-151 30
E-post: tanja.bertilsson@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 1-10
Lena-Karin Bodin
Telefon: 0241-151 39
E-post: lena-karin.bodin@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 11-20
Elisabeth Johansson
Telefon: 0241-152 84
E-post: elisabeth.a.johansson@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 21-31
Maria Kalliokoski
Telefon: 0241-153 95
E-post: maria.kalliokoski@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri personer födda dag 1-15
Anna Jensen
Telefon: 0241-151 38
E-post: anna.jensen@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri personer födda dag 16-31
Essma Lehouidj
Telefon: 0241-152 95
E-post: essma.lehouidj@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri
Erica Permats (arbetar to-fr ojämna veckor, on-fre jämna veckor)
Telefon: 0241-153 97
E-post: erica.permats@gagnef.se