Boende och miljö

Under menyn ”Boende och miljö” hittar du som boende information om sådant som har med ditt boende och din närmiljö att göra. Här hittar du t.ex svar på frågor om eget avlopp, eller egen dricksvattenbrunn, undrar över radon eller hur man gör om man har klagomål eller vill anmäla ovårdad tomt.

Mest besökta

Kontakt

Förvaltningschef miljö- och bygg

Pia Söderström
Telefon: 0241-152 16
E-post: pia.soderstrom@gagnef.se

Byggnadsinspektör

Hampus Åkerman
Telefon: 0241-151 54
E-post: hampus.akerman@gagnef.se

Byggnadsinspektör

Mikael Ginstrup
Telefon: 0241-151 94
E-post: mikael.ginstrup@gagnef.se

Bygglovshandläggare

Petra Estéen
Telefon: 0241-151 64
E-post: petra.esteen@gagnef.se

Miljö- och hälsoskyddsinspektör

Tomas Skymning
Telefon: 0241-151 04
E-post: tomas.skymning@gagnef.se

Miljö- och hälsoskyddsinspektör

Sofia Nyberg
Telefon: 0241-151 96
E-post: sofia.nyberg@gagnef.se

Miljö- och hälsoskyddsinspektör

Linn Bertilsson
Telefon: 0241-155 41
E-post: linn.bertilsson@gagnef.se

Miljö- och hälsoskyddsinspektör

Helena Hamvall
Telefon: 0241-151 95
E-post: helena.hamvall@gagnef.se

Livsmedelsinspektör

Anders Eslind
Telefon: 0241-151 97
E-post: anders.eslind@gagnef.se