Biståndshandläggare

Om du vill ansöka om insatser enligt socialtjänstlagen eller LSS kan du kontakta kommunens biståndshandläggare.

Handläggarna har telefontid måndag-fredag 8:30-9:30.


Senast uppdaterad: 2018-11-19
Sidansvarig: Maria Eriksson
Kontakt

Socialförvaltningen
Reception
Telefon: 0241-152 15

Enhetschef
Malin Jonsson
Telefon: 0241-152 95
E-post: malin.jonsson@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 1-9
Erica Permats
Telefon: 0241-151 38
E-post: erica.permats@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 10-18
Tanja Bertilsson
Telefon: 0241-152 84
E-post: tanja.bertilsson@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 19-21
Tiina Hiltunen
Telefon: 0241-153 95
E-post: tiina.hiltunen@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 22-24
Shanaz Ghader
Telefon: 0241-155 09
E-post: shanaz.ghader@gagnef.se

Biståndshandläggare SoL, personer födda dag 25-31
Isabelle Larsen
Telefon: 0241-152 15
E-post: isabelle.larsen@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatri, personer födda dag 1-15
Shanaz Ghader
Telefon: 0241-155 09
E-post: shanaz.ghader@gagnef.se

Biståndshandläggare LSS/socialpsykiatr, personer födda dag 16-31
Tiina Hiltunen
Telefon: 0241-153 95
E-post: tiina.hiltunen@gagnef.se